Minister financií Igor Matovič pred stredajším rokovaním vlády prekvapil, keď sa vyjadril k povinnému očkovaniu v súvislosti s mutáciou Omicron. Expremiér je totiž presvedčený, že v tejto chvíli je už posilňovacia dávka zbytočná a nezaočkovaných “zaočkuje omikron sám”.

Igor Matovič, ktorý sa nedávno sám pochválil na sociálnej sietil, sa pred stredajším rokovaním vlády vyjadril k aktuálnej téme povinného očkovania. Keďže čoskoro má v našej krajine dominovať mutácia Omicron, predpokladalo sa, že bude nevyhnutná ďalšia posilňovacia vakcína. To však podľa Matoviča už nie je témou dňa.

Je presvedčený, že tí, ktorí mali záujem o očkovanie, tak už urobili a ostatných “zaočkuje omikron sám”. “Nútiť ľudí k očkovaniu, keď nevieme, ako sa bude ďalej vyvíjať COVID-19, či neprejde do formy, po ktorej všetci túžime, že to bude ochorenie, ktoré sa bude podobať na bežné vírusové ochorenie, momentálne nemusí byť témou dňa,” uviedol.

Matovič dodal, že v priebehu mesiaca sa zaočkujú všetci, či už vakcínou alebo priamo vírusom. Zároveň vyjadril vieru v to, že nová mutáciia spôsobí čo najmenšie následky. K téme sa vyjadril aj minister Krajniak, ktorý rovnako nevidí význam v povinnom očkovaní, keďže Omicron napáda rovnako očkovaných aj neočkovaných. “Vidíme, že v európskych krajinách, kde tá vlna omikronu už prebieha, sa počty v nemocniciach napĺňajú oveľa menej, ako to bolo pri predchádzajúcich variantoch,” dodal tiež.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj │ Foto: YT/HNonline