Prezidentka Čaputová poteší chudobných Slovákov: Potravinová POMOC!

Dátum:

Prezidentka SR Zuzana Čaputová sa stretla s ministrom pôdohospodárstva Samuelom Vlčanom, ako aj so zástupcami charitatívnych organizácií a obchodných reťazcov. Témou diskusie bola potravinová pomoc pre chudobných Slovákov, a zároveň zníženie plytvania potravinami.

Zuzana Čaputová na sociálnej sieti už pred časom uviedla, že navrhne pre chudobných Slovákov príspevok na bývanie, ktorý musí odsúhlasiť vláda. Najnovšie sa stretla s ministrom pôdohospodárstva a zástupcami charitatívnych organizácií a obchodných reťazcov, aby sa zorganizovala ďalšia pomoc pre finančne slabšie rodiny či ľudí.

V čase zdražovania si nemôžeme dovoliť ani plytvať potravinami, no 60 až 80 % odpadu v obchodných reťazcoch tvorí nepredané čerstvé pečivo, ovocie a zelenina. Stačí pritom zmeniť usmernenie, aby tieto potraviny nekončili v koši, ale, naopak, dostali sa k ľuďom v núdzi,“ prízvukuje hlava štátu, ktorá chce, aby sa takéto potraviny dostali k najchudobnejším Slovákom.

Podľa jej slov je minister pripravený nájsť riešenia. Poďakovala tiež charitám, mimovládnym organizáciám aj reťazcom za pomoc ľuďom v núdzi. V prejave tiež upokojila všetkých, ktorí sa obávajú o nedostatok potravín vo svojich domácnostiach. „Potravín je a bude dosť. Nie je dôvod na paniku. Sme v jednotnom európskom trhu a toto je niečo, čo má a bude garantovať to, že sme v potravinovom bezpečí,“ dodala.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj│ Foto: FB/Zuzana Čaputová

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Minister školstva oznámil žiakom novinku: Tieto prázdniny sa RUŠIA!

Ministerstvo školstva pred pár týždňami prišlo s návrhom, ktorý...

Boris Valábik má toho dosť: Oficiálne končí na…!

Boris Valábik v roku 2017 oficiálne ukončil aktívnu hokejovú...

POLÍCIA zadržala známeho slovenského rapera: V aute mal mať…!

Nedávno zadržala polícia slovenského rapera Karla, ktorý mal pri...

Plačková má smolu: Na letisku ju opäť odchytila POLÍCIA!

Zuzana Plačková si len pred pár dňami mohla spolu...