Rusko sa vyhráža susedom Ukrajiny: Stačí málo a okamžite zaútočia!

Dátum:

Sú to viac ako dva mesiace, odkedy došlo k ruskej invázii na Ukrajinu, pričom Putin ju prezentuje ako špeciálnu vojnovú operáciu. Ruská armáda sa v posledných týždňoch snažila obkľúčiť a obsadiť Kyjev, no nepodarilo sa. Zdá sa, že za posledné dni došlo k zmene stratégie.

Iba nedávno sa Rusko vyhrážalo Bosne a Hercegovine, ktorá plánuje vstúpiť do EÚ aj NATO. Situácia sa napokon upokojila, no ruská armáda prišla s novým scenárom. Cieľom je totiž zmocniť sa nielen Donbasu, no aj odštiepeneckej republiky Podnestersko, ktorá je oficiálnou súčasťou Moldavska.

Práve na tomto území má Rusko svoju vojenskú základňu, a taktiež sklady, v ktorých sa nachádza približne 20-tisíc ton munície. Občania Moldavska tak môžu cítiť skutočnú hrozbu zo strany Kremľa. Prezidentka Maia Sanduová ešte viac vyostrila možný konflikt, keď zakázala proruské vojnové symboly na verejnosti. Ruský senátor Alexej Puškov ju následne varoval, že jej krajina môže skončiť ,,na smetisku dejín“.

Aj napriek tomu, že Podnestersko má oficiálne orgány, ide iba o formalitu. Nad celým územím má údajne veľkú silu práve Rusko, hlavne po politickej a vojenskej stránke. Odborníci dokonca tvrdia, že Moldavsko nemá silu ani vôľu brániť sa, keďže ruská armáda je v prevahe.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: reuters.com  |  Foto: Twitter, google/maps.sk

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Ďalší moderátorský flek: Zábranská po Let’s Dance v novej relácii RTVS!

Televízia Markíza stavila v siedmom ročníku tanečnej šou Let's...

Z Let’s Dance do DENNEJ šou: Viktor Vincze získal ďalší lukratívny flek!

Televízia Markíza len prednedávnom ukončila prestížnu šou Let's Dance,...

Zomrel svedok z kauzy, v ktorej figurovala aj Plačková: OBESENÝ!

Koncom septembra uplynulého roka otriasla celou verejnosťou šokujúca kauza,...

Tragédia počas víkendu: Pri nehode zomrel bývalý futbalista († 48)!

Počas uplynulého víkendu došlo na západnom Slovensku k fatálnej...