Sériový vrah na Slovensku: Strieľal na štyroch rôznych územiach!

Dátum:

Sériový vrah- aj týmito slovami by sa dal opísať autor nehanebných skutkov Ján R. z okresu Kežmarok. Polícia zistila, že v troch rôznych prípadoch sa jedná o rovnakého kriminálnika. Vražda pumpára vo Veľkej Lomnici, zastrelený muž v lesnom poraste pri Levoči či pokus o zabitie dvojice pri obci Holumnica. 

Vyšetrovatelia Národnej kriminálnej agentúry a vyšetrovatelia krajskej kriminálky v Prešove obvinili Kežmarčana Jána R. z dvoch vrážd a jedného pokusu o dvojnásobnú vraždu. Prípady z rokov 2015, 2017 a 2019 sa spojili až v lete tohto roku vďaka novému prípadu z Liptovského Mikuláša.

Práve tu bol vyšetrovaný útok na verejného činiteľa a nedovolené ozbrojovanie: „Páchateľ pri Liptovskom Hrádku strieľal na dvojčlennú policajnú hliadku, ktorá ho chcela skontrolovať. Aj v tomto prípade vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície okrasného riaditeľstva Policajného zboru v Liptovskom Mikuláši vzniesol obvinenie,“ pričom sa zistilo, že sa jedná o rovnakého páchateľa Jána R. z Kežmarku.

Prvá vražda sa odohrala v januári 2015 vo Veľkej Lomnici. Na čerpacej stanici bol strelnou zbraňou zavraždený pumpár Erik. K pokusu o vraždu došlo následne v máji 2017, kedy sa páchateľ pokúsil v blízkosti obce Holumnica strelnou zbraňou zavraždiť Štefana a Danu. V treťom prípade z apríla 2019 Ján v lesnom poraste v katastri obce Levoča strelnou zbraňou usmrtil Jozefa.

Podľa polície Slovenskej republiky už Ján spoza mreží neodíde: „Vyšetrovateľ NAKA konanie o všetkých vraždách spojil na spoločné konanie. Páchateľovi za všetky skutky v prípade dokázania viny hrozí doživotný trest odňatia slobody. V súčasnosti sa už nachádza vo väzbe.“

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj | Foto: FB/Polícia Slovenskej republiky

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Twiinska s mladým hercom krstili dcérku: Záber šťastnej rodinky!

Sesterské duo Twiins doslova vyrastalo pred očami fanúšikov, pričom...

Slovenská partnerka hviezdy Skrytej vášne ukázala bruško v plnej kráse!

Je tomu už takmer dvadsať rokov, čo diváčky telenovely...

Tragédia v Trenčíne: Pri požiari vyskočila zo 7. poschodia jedna osoba!

Aktuálny víkend sa začal v Trenčianskom kraji viac ako...

Exminister prišiel s návrhom: Chce vedieť, či je Matovič duševne zdravý!

Nie je to po prvýkrát, čo sa na verejnosti...