Zástupcovia Policajného zboru v Českej republike sa momentálne zaoberajú nešťastím, pri ktorom zomrelo iba 4-ročné dieťa. Vyšetrovatelia zistili udalosti, ktoré predchádzali útoku, pričom sú viac ako desivé. Svedkami incidentu boli desiatky okoloidúcich.

K tragédii došlo v sobotu (27. mája) na Rozmarínovej ulici v blízkosti Základnej školy v českom meste Most. Dvaja muži sa hlasno hádali, pričom ich postupne bolo počuť po celej ulici. Jeden z Čechov mal na rukách 4-ročného chlapca, no ani to útočníkovi nezabránilo vytiahnuť nôž.

Pravdepodobne chcel bodnúť muža, no napokon utrpelo bodnorezné zranenie nevinné dieťa, ktoré vážnym zraneniam podľahlo. Podľa svedkov malo utpieť ranu do krku. Taktiež sa v blízkosti oboch účastníkov hádky mal nachádzať ešte jeden chlapec, ktorý sa počas hádky schoval do kríkov.

Česká polícia zadržala 31-ročného páchateľa a momentálne je obvinený zo závažného zločinu vraždy v štádiu pokusu v súvislosti s útokom na iného muža. Došlo však k úmrtiu nevinného dieťaťa, v dôsledku čoho je taktiež obvinený z usmrtenia z nedbanlivosti. Mnohí ľudia na mieste tragédie zapaľujú sviečky a nosia hračky.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: TV NOVA | Foto: FB/Policie ČR