Ďalší neopakovateľný obrat v Madride, Real smeruje do ďalšieho finále Ligy majstrov. Ešte v 87.minúte prehrával s Bayernom 0:1, no žolík Joselu gólmi z 88. a 91. minúty poslal “biely balet” do Wembley, kde sa bude konať 1. júna finále.

Všetko možno ale mohlo byť inak, veď v 13. nadstavenej minúte (pôvodne sa nadstavovalo 9 minút, no pre ošetrovania či kontrolu víťazného gólu sa nadstavenie ešte predĺžilo) strelil Matthijs de Ligt gól na 2:2. Ten ale pre predošlé údajné ofsajdové postavenie spoluhráča neplatil, resp. postranný rozhodca zodvihol zástavku a na jeho pokyn bola hra prerušená a následný gól nemohol platiť.

Kontroverzné ale bolo, že v tak dôležitom zápase v závere nadstavenia za stavu, kedy by prípadný gól znamenal predĺženie (prvý zápas skončil 2:2). nenechali rozhodcovia hraničnú situáciu pokračovať a následne sa v prípade gólu neobrátili na VAR.

Síce väčšina fanúšikov sa prikláňa k tomu, že asi to veľmi tesný ofsajd bol, pravdu sa už nedozvieme. Každopádne, ak by to bol regulérny gól, zápas by šiel do predĺženia a v tom by mohli postúpiť kľudne Bavori.

Real Madrid – Bayern Mníchov 2:1 (88. a 91. Joselu – 68. Davies), celkovo 4:3