V Kysuckom Novom Meste mal ešte vo štvrtok zahynúť muž, ktorý vstúpil na železničné priecestie napriek spusteným závorám. Ako sa neskôr ukázalo, obeťou je 82-ročný obvodný lekár pre dospelých, ktorý roky pôsobil v tamojšej nemocnici. Posledné slová mu venoval aj primátor mesta.

Vo štvrtok došlo v Kysuckom Novom Meste k ďalšej tragédii. Ako informuje žilinská polícia, v ranných hodinách zachytil vlak “Kysučan” zo Žiliny do Čadce muža. Ten vstúpil na železničné priecestie v čase, keď boli spustené závory. Rušňovodič použil rýchlo činnú brzdu, no zrážke už zabrániť nedokázal.

82-ročný muž utrpel zranenia, ktorým, žiaľ, na mieste podľahol. Privolaná polícia vykonala u rušňovodiča dychovú skúšku s negatívnym výsledkom. Ako sa neskôr ukázalo, obeťou bol obvodný lekár pre dospelých, ktorý sa v tamojšej nemocnici tešil veľkej obľube. Posledné slová mu na sociálnej sieti venoval aj primátor mesta Marián Mihalda.

Tragicky zahynul náš spoluobčan, všetkým dobre známy pán doktor Imrich Maráček. Vyjadrujem úprimnú sústrasť rodine a najbližším príbuzným,” napísal. Na lekára spomína aj jeho kolegyňa Jana: “Mala som ho rada, bol môj spolupracovník a tiež dlhodobo ošetrujúci lekár. Často môj psychológ – ako správny lekár!” uviedla. To, prečo nebohý vstúpil na priecestie napriek závore, ostáva nateraz záhadou.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto:  FB/Marián Mihalda, Polícia SR – Žilinský kraj