Vo Fonde pomoci je už 528-tisíc eur: AHA, koľko prispeli naši politici!

Dátum:

Presne 1. apríla založilo hnutie OĽaNO Fond vzájomnej pomoci, ktorý má pomôcť rodinám zasiahnutým koronakrízou. S odstupom času je možné vidieť, ktorí poslanci a ministri sa rozhodli prispieť sumou zo svojho platu.

Na piatkovej tlačovej besede predstúpil pred ľudí predseda klubu OĽaNO Michal Šipoš, ktorý uviedol ďalšie detaily ohľadne založeného Fondu vzájomnej pomoci. Ten má slúžiť na pokrytie chýbajúcich financií v rodinách, ktoré zasiahla koronakríza. Na transparentný účet pritom môže prispieť ktokoľvek v ľubovoľnej a neobmedzenej sume.

Šipoš všetkých utvrdil, že z transparentného účtu bude jasné, kto koľko daroval a rovnako budú zverejnené žiadosti rodín, a teda kam vyzbierané sumy poputovali. K dnešnému dňu sa na účte nachádza 528-tisíc eur. Z politikov však zatiaľ prispeli len členovia koalície, keďže práve OĽaNO sa zaviazalo k pravidelným mesačným príspevkom poslancov v hodnote 500 eur. Celý plat obetuje aj súčasný premiér Igor Matovič a celkovo má príspevok z klubu OĽaNO vo Fonde pomoci predstavovať až 30-tisíc eur mesačne.

Členovia hnutia zároveň vyzvali k solidarite a príspevkom aj členov opozície, a teda poslancov strán Smer a ĽSNS, ktorí doposiaľ neprispeli. Pomôcť však môže každý, vrátane podnikateľov a všetkých, ktorí majú nadštandardné príjmy. Najštedrejší príspevok v sume 500-tisíc eur zatiaľ pochádza od slovenského miliardára a filantropa Milana Fiľa, ktorý vlastní 49 % v Papierňach Ružomberok, no podniká aj v potravinárstve, v telekomunikáciách a v realitách.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

ZdrojFoto: Facebook/OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti, pokladnica.sk 

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Dcéra prezradila príčinu smrti jej slávnej mamy: Zastrelila sa!

Začiatkom mája sme vás informovali o smrti slávnej speváčky,...

Nečakaná STOPKA v televízii: Známa hviezda Markízy nepokračuje!

Známy moderátor televízie Markíza mal podľa zákulisných informácií dostať...

Hrôza na Hornom Zemplíne: Slovenka (64) havarovala, potom ju našli…!

Hrozný incident sa odohral v sobotu v oblasti Horného...

Fico hovorí o veľkej chystanej akcii NAKA: TAKTO ho schladil Hamran!

Robert Fico cez víkend vyhlásil, že Národná kriminálna agentúra...