Presne 1. apríla založilo hnutie OĽaNO Fond vzájomnej pomoci, ktorý má pomôcť rodinám zasiahnutým koronakrízou. S odstupom času je možné vidieť, ktorí poslanci a ministri sa rozhodli prispieť sumou zo svojho platu.

Na piatkovej tlačovej besede predstúpil pred ľudí predseda klubu OĽaNO Michal Šipoš, ktorý uviedol ďalšie detaily ohľadne založeného Fondu vzájomnej pomoci. Ten má slúžiť na pokrytie chýbajúcich financií v rodinách, ktoré zasiahla koronakríza. Na transparentný účet pritom môže prispieť ktokoľvek v ľubovoľnej a neobmedzenej sume.

Šipoš všetkých utvrdil, že z transparentného účtu bude jasné, kto koľko daroval a rovnako budú zverejnené žiadosti rodín, a teda kam vyzbierané sumy poputovali. K dnešnému dňu sa na účte nachádza 528-tisíc eur. Z politikov však zatiaľ prispeli len členovia koalície, keďže práve OĽaNO sa zaviazalo k pravidelným mesačným príspevkom poslancov v hodnote 500 eur. Celý plat obetuje aj súčasný premiér Igor Matovič a celkovo má príspevok z klubu OĽaNO vo Fonde pomoci predstavovať až 30-tisíc eur mesačne.

Členovia hnutia zároveň vyzvali k solidarite a príspevkom aj členov opozície, a teda poslancov strán Smer a ĽSNS, ktorí doposiaľ neprispeli. Pomôcť však môže každý, vrátane podnikateľov a všetkých, ktorí majú nadštandardné príjmy. Najštedrejší príspevok v sume 500-tisíc eur zatiaľ pochádza od slovenského miliardára a filantropa Milana Fiľa, ktorý vlastní 49 % v Papierňach Ružomberok, no podniká aj v potravinárstve, v telekomunikáciách a v realitách.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

ZdrojFoto: Facebook/OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti, pokladnica.sk