Na Spiši došlo v sobotu 9. septembra k vážnej nehode, keď sa traja motorkári vybrali na spoločnú jazdu. Ako posledný z trojice išiel Igor, ktorý nezvládol manéver a spadol na cestu. Niekoľko metrov sa ešte šmýkal a následne narazil do protiidúceho auta. Po zrážke zostal v bezvedomí. 

Podľa slov vodiča osobného auta, motorkár predbiehal sanitku a nezvládol riadenie. “V dôsledku naklopenia motorky došlo k pádu motocykla na zem a nekontrolovateľne sa pohyboval vedľa motorky po vozovke,” informoval súdny znalec z odboru dopravy Peter Onderuš noviny.sk.

Igora po páde otočilo a skončil v protismere. Rýchlej zdravotnej službe pomáhali s prvou pomocou a záchranou zraneného motorkára i hasiči. Muž bol podľa informácií v bezvedomí a chrčal. Lekári ho po prvotnom ošetrení a prevezení do nemocnice stabilizovali. Hovorca nemocnice Tomáš Kráľ informoval, že pacient utrpel vážne poranenie hlavy s vnútorným krvácaním. Následkom toho sa uňho prejavil opuch mozgu. Muža bolo preto potrebné transportovať na vyššie pracovisko do Košíc.

Zdroj: noviny.sk | Ilustračná foto: Facebook