Smrť človeka, špeciálne mladého je vždy obrovskou tragédiou. V tomto prípade je však smrť o to smutnejšia, že ju možno nazvať zbytočnou, a nebyť nezodpovednosti a ľudskej slabosti by k tomuto vyhasnutiu mladého života vôbec nemuselo dôjsť. Rozhodujúcu úlohu v prípade zohrali tvrdé drogy, ktoré údajného páchateľa priviedli do stavu, v ktorom mal zabiť svojho kamaráta.

Incident sa odohral ešte v decembri 2014, avšak je stále aktuálny, nakoľko súdny proces s obvineným stále prebieha. Obeťou je 23-ročný britský študent Alex Morgan, ktorý sa v roku 2014 vybral do Švajčiarska, aby navštívil svoju mamu, ktorá tam žila.

Počas pobytu v cudzine sa podľa portálu Dailymail stretol s kamarátom, ktorého spoznal počas štúdia v Londýne Bennetom von Vertesom. V osudný večer ostali muži sami vo vile na brehu jazera. Práve v prominentnej budove bol Alex zavraždený. Podľa vyšetrovania sa Bennet konzumáciou alkoholu, kokaínu, ketamínu a práškov na spanie priviedol do silného psychotického stavu.

Práve kombinácia drog pravdepodobne spôsobila, že Vertes považoval svojho priateľa za zeleného mimozemšťana a veril, že sú poslednými ľuďmi na zemeguli. Alexa mal najskôr pobodať črepinami rozbitého skla a následne pomocou jeden meter dlhého svietnika udusiť.

Smutné na tejto tragédii je hlavne to, že zomrel nevinný mladý človek a jeho smrť bola spôsobená človekom pod vplyvom drog. Je potrebné sa z tohto prípadu poučiť a uvedomiť si nebezpečenstvo drog a ich možný vplyv na správanie človeka.

Zdroj: dailymail.co.uk | Foto: dailymail.co.uk