Českom otriasa ohavný prípad vraždy, ku ktorej došlo počas uplynulého týždňa. Len 17-ročný tínedžer zhodil z balkóna vlastného otca, ktorý zomrel obzvlášť hroznou smrťou. V byte bol s chlapcom aj ďalší kamarát.

Českom otriasa ohavná vražda, ku ktorej došlo uplynulý týždeň v Děčíne. Vo štvrtok ráno boli policajti privolaní k mužovi zhodenému z balkóna na treťom poschodí obytného domu, ktorý skončil napichnutý na plot a na mieste zomrel. Polícia potvrdila, že z vraždy muža obvinili jeho 17-ročného syna, ktorého zadržali len niekoľko minút po incidente.

Otec vychovával tínedžera sám najlepšie ako vedel, keďže pred piatimi rokmi prišiel o manželku. Podľa susedov mali mať pekný vzťah a otec pred kamarátmi volal svojho syna „moje miminko“. Ďalší však potvrdili, že z ich bytu sa často ozýval krik a hádky, pričom jedna z nich mala medzi nimi vzniknúť aj vo štvrtok v skorých ranných hodinách krátko pred vraždou. Presný motív však podľa informácií českého iDnes nie je nateraz známy.

V čase vraždy však nebol chlapec v byte len s otcom. S tínedžerom bol aj 14-ročný kamarát, ktorého museli po incidente odviesť do nemocnice kvôli stresovej reakcií. Neskôr bude možno práve on tým, ktorý vnesie do prípadu viac svetla. Mladíka polícia uväznila z obavy, že by mohol utiecť alebo pokračovať v trestnej činnosti. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na maximálne 10 rokov za mrežami kvôli nízkemu veku.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: idnes.cz │ Foto: Facebook/Policie ČR, Pixabay