Slovensko je možno krajinou, kde mohol byť ministrom financií niekto, kto sa do peňazí nerozumie a spravuje mu ich manželka alebo aj krajinou, kde sa stane víťazom volieb niekto, koho prehra bola pred tromi rokmi považovaná za národné víťazstvo.

Avšak dnešný svet je skutočne všade plný bizarných situácií. Napríklad v Austrálii súd riešil zaujímavý prípad muža, ktorý sa päť rokov po tom, ako na svet prišlo jeho prvé dieťa, súdil s nemocnicou o miliardu austrálskych dolárov. To je ekvivalent cca 600 miliónov eur.

Príčinou bolo, že mu nemocničný personál dovolil byť pri pôrode jeho dieťaťa cisárskym rezom, a teda, pri operačnom zákroku, behom ktorého je vidno až do vnútra ženy a je všade prítomná i krv v oveľa väčšom rozsahu ako pri bežnom pôrode. Pri takýchto pôrodoch zvyčajne partneri nebývajú, no nie je to ani zakázané, pričom pred pôrodom na to býva pár upozornený.

Nemocnicu Royal Women´s Hospital zažaloval za to, že mu personál dovolil sledovať pôrod, počas ktorého sa mu naskytol pohľad do tela manželky a na jej krv. To malo podľa neho za následok duševné poznačenie, ktoré dokonca malo viesť k rozvoju psychického ochorenia a zapríčiniť rozpad jeho vzťahu.

Súd však dal za pravdu nemocnici a muž tak nevysúdil nič a už sa ani nepokúsil odvolať, keďže zrejme pochopil, že skutočne to bolo jeho slobodné rozhodnutie.

Zdroj: Businessinsider.com | Foto: Pixabay