K vážnej dopravnej nehode, ktorá sa udiala v pondelok 18. júna na diaľnici D1 v smere z Bratislavy krátko pred 06.00 h ráno boli privolané všetky záchranné zložky, vrátane polície. O udalosti informovala i hovorkyňa KR PZ v Trnave Mária Linkešová. 

Pri nešťastí, ktoré sa udialo na diaľnici D1 v smere z Bratislavy, približne 4 km pred odbočkou na Trnavu došlo k zrážke kamiónu do zadnej časti dodávky Renault Master. Podľa slov Linkešovej 28-ročný vodič z okresu Piešťany musel núdzovo pre poruchu zastaviť na pravom okraji cesty a zostal v sedieť v kabíne auta. Vzápätí, čo požiadal o pomoc, došlo k stretu do bočnej časti auta. Nárazom došlo k vymršteniu vodiča z kabíny auta a podľa prvotných informácií mal vodič utrpieť viaceré zranenia.

„Po prevezení do nemocnice zatiaľ neboli potvrdené vážne zranenia, vodič komunikuje a podľa predbežných výsledkov pôjde skôr o ľahšie zranenia. Druhý, 58-ročný vodič, z okresu Malacky sa nezranil,“ informovala Linkešová.

Polícia vykonala u oboch vodičov dychové skúšky na alkohol, ktoré boli negatívne. Na mieste nehody bol prizvaný znalec z odboru cestná doprava. Príčinou nehody bola pravdepodobne nepozornosť zo strany vodiča kamiónu. Škoda na vozidlách bola odhadnutá na 70000 eur. Okolnosti nehody polícia vyšetruje.

„Polícia apeluje na vodičov, aby sa na jazdu maximálne sústredili a tiež dodržiavali bezpečnú vzdialenosť za vozidlom idúcim pred nimi. Zákon hovorí, že bezpečná vzdialenosť je minimálne taká vzdialenosť, ktorú vozidlo prejde za dve sekundy; pri väčších vozidlách ide o vzdialenosť, ktorú prejde za tri sekundy. Zastavenie a státie na inom mieste než na mieste označenom ako parkovisko je zakázané s výnimkou núdzového státia, keď vozidlo musí stáť na krajnici, a ak to nie je možné, na vozovke, pričom také vozidlo musí vodič vždy označiť ako prekážku cestnej premávky,“dodáva Mária Linkešová z KR PZ v Trnave.

Zdroj/Foto: KR PZ Trnava