Exmafián Alojz Kromka sa ostro obul do Černáka: Je to kajúcny šmejd!

Dátum:

Na Okresnom súde v Bratislave pokračuje hlavné pojednávanie v kauze prípravy vraždy exspoločníčky bývalého riaditeľa TV Markíza Pavla Ruska. Vypovedať však mal exmafián Alojz Kromka, ktorý prišiel s nečakanou verziou.

V kauze prípravy vraždy Sylvie Klaus-Volzovej je obvinený podnikateľ Pavol Rusko, bývalý šéf skupiny Sýkorovcov tzv. ,,Kýbel“, Mikuláš Černák a jeho spoločník Miloš Kaštan. Vraždu si mal údajne objednať exriaditeľ TV Markíza priamo u šéfa slovenského podsvetia, ktorý do pripravovaného úkonu zapojil Sýkorovcov. Kýbel aj Rusko obvinenia poprierajú, no Černák s Kaštom sa k činu priznali.

Pred súd bol predvolaný aj viacnásobný vrah Alojz Kromka, ktorý je odsúdený na doživotie. Bývalý mafián, prezývaný aj ,,Čistič“, vyhlásil, že na jeseň v roku 1997 sa nachádzal v Černákovej firme v Banskej Bystrici. V tom čase sa mal Rusko s Černákom rozprávať o nejakom probléme, ktorý mal vyriešiť práve banskobystrický šéf podsvetia.

Podľa slov Kromku mal však Černák v úmysle Ruska iba naťahovať, vystrašiť a vytiahnuť z neho 10 miliónov slovenských korún. ,,Ani raz som nepočul, že by tam počas stretnutia zaznelo meno Klaus-Volzová. Čo sa týka skutku prípravy jej vraždy, o ničom neviem. Takýto skutok sa ani nestal a Černák si to vymyslel,“ uviedol pred sudcom. Čistič zároveň povedal, že Černák ovplyvnil aj Kaštana, aby sa priznal k príprave vraždy Volzovej, lebo chcel vinu hodiť na Ruska. ,,Černák sa aj mňa začiatkom roku 2018 snažil ovplyvňovať, keď som sa s ním stretol na vychádzke vo väzení,“ vypovedal Kromka.

Bývalý mafián sa na záver svojej výpovede vyjadril aj k aktuálnemu vzťahu s bývalým ,,kolegom“. ,,S Černákom som mal v rokoch 1997-1998 normálny vzťah.Teraz nemáme žiaden vzťah. Stal sa z neho kajúcny šmejd,“ povedal prokurátorovi z Úradu špeciálnej prokuratúry.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk  |  Foto: TV Markíza, FB/Mikuláš Černák, YT/SME

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Twiinska s mladým hercom krstili dcérku: Záber šťastnej rodinky!

Sesterské duo Twiins doslova vyrastalo pred očami fanúšikov, pričom...

Slovenská partnerka hviezdy Skrytej vášne ukázala bruško v plnej kráse!

Je tomu už takmer dvadsať rokov, čo diváčky telenovely...

Tragédia v Trenčíne: Pri požiari vyskočila zo 7. poschodia jedna osoba!

Aktuálny víkend sa začal v Trenčianskom kraji viac ako...

Exminister prišiel s návrhom: Chce vedieť, či je Matovič duševne zdravý!

Nie je to po prvýkrát, čo sa na verejnosti...