Robert Fico prijal po troch rokoch pozvanie do televízie Markíza, kde si sadol za stôl s Borisom Kollárom v relácii Na telo s Michalom Kovačičom. Politici sa venovali najmä téme vojny na Ukrajine, no aj vnútroštátnym problémom. Predseda parlamentu sa proti Ficovi postavil dokonca s citovaním známej básne.

Šéf Smeru si naďalej myslí, že systém S 300 je výkonnejší ako Patriot, hoci tieto tvrdenia odborníci vyvrátili, pričom by bol v nemodernizovanej protivzdušnej obrane navyše problém s nákupom náhradných častí od Rusov. Taktiež zopakoval slová o zaťahovaní Slovenska do vojnového konfliktu a ohrozenia. Predseda parlamentu ale oponoval so slovami, že systém S 300 je obranný, nie útočný, a dodal, že jeho životnosť by do dvoch rokov aj tak vypršala a skončil by “v šrote”.

Fico prezentuje názor, že z vojny profituje USA, “fantasticky zarábajú” a darí sa im “zarezať” Rusov. Aj v tomto prípade mu silno oponoval Kollár: “Keby Putin nenapadol Ukrajinu, Amerika nebude profitovať. Poďme na začiatok, spôsobil to Putin,“ stál si za svojim. Expremiér by bol podľa svojich slov ochotný pomáhať Ukrajine, ale “nie zbraňami”, na čo mu Kollár posmešne odvetil: “Servítkami a obväzmi asi agresora nevyženú,” uviedol s tým, že ak Rusi nebudú bombardovať civilné objekty, S 300 nebude musieť zasahovať.

Fico vyjadril sympatie s maďarským prístupom k Ukrajine, ktorý spočíva len v humanitárnej pomoci (hoci práve z Maďarska ušli desaťtisíce Ukrajincov). Kollár však vidí v Maďarsku hrozbu a pripomenul, že si rovnako ako Rusko porcujú v plánoch susedné hranice. “Máme susedov, ktorí snívajú o veľkom Uhorsku. Kupujú si u nás nehnuteľnosti, rozdávajú pasy, to nie je sranda. Ja chcem, aby tu Slovensko bolo aj o 100 rokov,” dodal so slovami, že ani Putinove plány nie sú v prospech Slovenska. “Veď vy to nevidíte? Za chvíľu budú krájať aj nás. Orbán s Putinom si nás rozdelia,” myslí si. Je presvedčený, že Ukrajina bojuje aj za nás a v prípade prehry by sme boli na rade, pričom odcitoval i z básne Sama Chalupku Mor ho!: “Je lepšie nebyť, ako byť otrokom.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj Foto:  TV Markíza/Na telo s Michalom Kovačičom