Igor Matovič sa v posledných týždňoch rozhodol krotiť predovšetkým pred médiami. Jeho dlhé a emotívne tlačové konferencie skončili, pričom sám priznal, že zostal po jeho demisií poriadne znechutený. Je však zrejmé, že sa postupne dáva do formy a opäť si nedáva servítku pred ústa.

Minister financií sa s odstupom času rozhodol obhliadnuť za svojím vládnutím, pričom otvorene priznal, že spravil množstvo chýb. Podľa jeho slov nemal okolo seba poradcov, ktorí by ho dokázali skrotiť alebo naviesť na správnu komunikáciu. ,,Jednoducho, chcel som šetriť a potom som bol taký samorast v kresle premiéra. Možno aj preto to tak dopadlo,“ uviedol v rozhovore s Marekom Vagovičom v diskusií NA ROVINU.

Nebol by to však Matovič, ak by nespomenul svojich koaličných partnerov, predovšetkým Máriu Kolíkovú a stranu SaS. „Osobne si myslím, že prvým zle zapnutým gombíkom bolo, že som od začiatku nechal vyskakovať Sulíka a stranu SaS všetkým ostatným koaličným stranám po chrbtoch. Od začiatku nám podrážali nohy,“ poznamenal rodák z Trnavy, ktorý otvorene povedal, že mal v tom čase liberálov vyhodiť z koalície.

Šéf rezortu financií dokonca nadobudol dojem, že by si Peter Pellegrini veľmi rozumel s ministerkou spravodlivosti a hlavne s Richardom Sulíkom. Opiera sa o mnohé diskusné relácie, ktoré údajne nesleduje. ,,Mnohí ľudia mi hovoria, že to je selanka (pozn. red. báseň) a pomaly si tam dali jazýčkovú,“ rypol si Matovič.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: aktuality.sk  |  Foto: FB/Peter Pellegrini, Richard Sulík, YT/Denník N, Politikum