Po dlhých rokoch súdnych ťahaníc padol v stredu konečne rozsudok. Známy podnikateľ, ktorý svojou činnosťou obral Slovákov o miliardy eur, si odsedí za mrežami 9 rokov. Na dnešný súd sa nedostavil a ani sa za svoju neprítomnosť neospravedlnil.

Jozef Majský, ktorého meno sa už celé roky skloňuje v súvislosti s nebankovými spoločnosťami BMG Invest a Horizont Slovakia, sa dnes dočkal definitívneho rozsudku. Počas svojho podnikateľského pôsobenia a tunelovania pripravil približne 170-tisíc Slovákov o viac ako dve miliardy eur. Niektorí sa po tom, ako prišli o úspory, dostali do vážnych finančných ťažkostí, ďalší si siahli na život.

Majského zadržali na hraničnom priechode Berg už v roku 2002 a v roku 2004 podal prokurátor obžalobu. Odvtedy sa súd s podnikateľom neuveriteľne vliekol kvôli pretrvávajúcim onkologickým problémom Majského, čo rozčúlilo mnohých Slovákov. Rozsudok Špecializovaného trestného súdu v Pezinku v roku 2015 hovoril o 9 rokoch za mrežami, no Majský sa vtedy odvolal a odvtedy sa naďalej pojednávaniam vyhýbal. Po poslednej operácií, ktorú absolvoval v Čechách, sa mal ale podľa prokurátora Jána Šantu zdržiavať v Ostrave v byte kamaráta.

Šanta označil podľa denníka SME dnešnú neprítomnosť a neospravedlnenie sa z procesu Majského za vrchol arogancie. Najvyšší súd však dnes odvolanie Majského zamietol, a tak je rozsudok na 9 rokov vo väzení definitívny. Obhajca Majského je presvedčený, že rozhodnutie v neprítomnosti klienta nebolo správne. Podnikateľ má slovenské aj české občianstvo, a tak si teoreticky po splnení istých podmienok môže odpykať trest aj v Českej republike.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: sme.sk │ Foto: YouTube/SME, Televízia Markíza