Keď sa v roku 2000 objavila na domácej hudobnej scéne doposiaľ neprekonateľná hokejová hymna “My na to máme”, ktorú naspieval Milan Špaňo, športoví fanúšikovia z celého Slovenska ostali nadšení. Od tohto momentu každoročne vznikali nové skladby, ktoré sa snažili priblížiť k hokejovej legende, avšak, žiaľ, bezúspešne. Až doteraz!

Legednárna skladba “My na to máme” alebo “Nech Bože dá” je nedotknuteľnou hokejovou hymnou pre všetkých fanúšikov ľadového športu. Aj keď od roku 2000 vznikli na podporu reprezentantov už desiatky nových skladieb, pre Slovákov ostávala číslom jeden vždy len hymna z pera Viktora a Michala Miklášovcov.

Je tomu však len zopár hodín, čo pred oficiálnym štartom Majstrovstiev sveta v hokeji 2019 vypustili do éteru svoj nový singel Kandráčovci. Temperamentní východniari si zobrali pod svoje krídla svieži hit “Macejko”, ktorý vďaka textárovi Vladovi Puchalovi okorenili novým textom, z čoho vznikla doslova hokejová pecka. Chválou však okrem fanúšikov skupiny nešetria ani nadšenci športu, ktorí singel označujú za novú hymnu plnú fantastického rytmu.

Zdroj/Foto: YouTube, Facebook/Kandráčovci