Milan Kňažko v jednom zo svojich najnovších rozhovorov nenechal nitku suchú na Petrovi Pellegrinim, no naložiť stihol aj Richardovi Sulíkovi. Predsedu SaS by do 20 minút zbalil a vyhodil, kým predseda Hlasu je podľa neho len Ficov mutant.

Herec, glosátor a bývalý politik Milan Kňažko prijal pozvanie do relácie Startitupu s názvom Diskusný klub. V nej sa rozhovoril na viaceré politické témy, pričom vyjadril kritiku aj koaličnému ministrovi Richardovi Sulíkovi. Podľa slov Kňažka nejde o konflikt Matoviča so Sulíkom, ale o nezhodu podpredsedu vlády s celým zvyškom vlády a dodal, že keby bol premiérom on, Sulík by si za 20 minút musel zbaliť veci a opustiť vládu.

Najviac však naložil strane Smer, ako aj aktuálne populárnej strane Hlas. Pellegriniho, ktorého označil za Ficovho mutanta, považuje za záplatu, ktorá mala zakrývať smerácke problémy. “No to bol taký šikovný marketingový trik. Ja som o tom napísal takú krátku úvahu pod názvom Žumpa ako žumpa, takže ešte veľmi láskavé, keď o Smere vzhľadom k jeho kauzám. V žumpe vznikla dierka a oni potrebovali štuplík, taký Pelle-štuplík. A vždy, keď vytekalo z tej žumpy, tak tú žumpu dali tam ten Pelle-štuplík. Keď bolo zle na školstve, hop, Pelle-štuplík, na zdravotníctve, šup, Pelle-štuplík. Predseda parlamentu, šup,” opisuje so smiechom.

Pellegrini, ktorý je aktuálne s koronavírusom v domácej karanténe a ktorého strana čelí škandálu po obvinení poslanca Petra Žigu, však napokon podľa Kňažka nestíhal látať všetky kauzy Smeru. “Len odrazu tá diera bola trošku väčšia na tej žumpe a Pelle-štuplík vypadol. No a kým sa hlavný správca žumpy alias Fico spamätal, vypadlo s ním ďalších 10 spolupáchateľov, kým upchali tú dierku. A tak namiesto jednej veľkej žumpy máme dve malé teraz a títo z tej novej žumpy, týchto 11 mutantov sa tvária, že však my sme spadli z neba. Lenže ten zápach ich prezrádza, veď ten Pellegrini je zodpovedný absolútne za všetko, čo sa za tých 18 rokov stalo v Smere,” dodáva.

Predseda Hlasu si podľa neho osvojil asi 250 slovných zvratov komunistov z 50-tych rokov a tvári sa ako niekto, kto spadol z Mesiaca. “Okrem toho na traktore chodil, vešal záclony, proste skutočne, to je jeden ideál, cukrík a ešte aj jamky v lícach, ratlík s jamkami na lícach,” uvádza pobavene glosátor.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YouTube/Startitup │ Foto: Televízia JOJ/Inkognito, Televízia Markíza/Na telo