ŠOK! Poslanca Petra Žigu zo strany Hlas práve obvinila NAKA!

Dátum:

Vo štvrtok došlo k nečakanému zvratu v kauze poslanca Petra Žigu zo strany Hlas. Politika, ktorý pôsobil v minulosti ako minister hospodárstva, mala obviniť NAKA. Na tieto informácie už zareagoval aj podpredseda strany Richard Raši.

Pred pár týždňami prekvapila verejnosť informácia o tom, že poslanec zo strany Hlas údajne mohol ovplyvňovať vyšetrovanie vo veci jeho príbuzného Štefana Žigu prostredníctvom úplatku pre Norberta Bödöra. Vypovedať mal o jeho aktivitách Bernard Slobodník a trestné oznámenie s doposiaľ neznámym obsahom mala na politika podať aj Monika Jankovská. Jaroslav Naď dokonca zverejnil, že má podozrenia aj ohľadne Richarda Rašiho.

Vo štvrtok pritom došlo k nečakanému zvratu a NAKA obvinila podľa svojich slov práve známeho poslanca: „Dnešného dňa vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry vzniesol obvinenie za prečin podplácania podľa § 333 odsek 1, odsek 2 písm. b) Trestného zákona poslancovi NR SR, Ing. P.Ž.,“ uviedla na sociálnej sieti.

Krátko na to zvolala tlačovú besedu strana Hlas, na ktorej sa Richard Raši vyjadril novinárom aj k aktuálnemu obvineniu Petra Žigu. Uviedol, že môže ísť len o kajúcnu spoveď obvinených a zdôraznil, že Peter Žiga viackrát poprel, že by sa akokoľvek snažil ovplyvňovať vyšetrovanie. Samotný Žiga pred časom uviedol, že kauzu príbuzného zachytil len veľmi okrajovo a nijako sa v tejto veci neangažoval. V prípade, že prokurátor podá návrh na jeho vzatie do väzby, bude potrebný súhlas národnej rady.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj Foto: Facebook/HLAS – sociálna demokracia, Polícia Slovenskej republiky

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Harabina po výsluchu pustili: Jeho reakcia na zadržanie vás dostane!

Včera (16.mája) celé Slovensko šokovala správa o zadržaní bývalého sudcu...

Dcéra prezradila príčinu smrti jej slávnej mamy: Zastrelila sa!

Začiatkom mája sme vás informovali o smrti slávnej speváčky,...

Nečakaná STOPKA v televízii: Známa hviezda Markízy nepokračuje!

Známy moderátor televízie Markíza mal podľa zákulisných informácií dostať...

Hrôza na Hornom Zemplíne: Slovenka (64) havarovala, potom ju našli…!

Hrozný incident sa odohral v sobotu v oblasti Horného...