Kým polícia musela z dôvodu piesočnej búrky a minimálnej viditeľnosti uzatvoriť diaľnicu D2 pri Čunove, Horská záchranná služba zasahovala v sobotu (11. marca) v žľabe pod Nižnou Popradskou štrbinou. Tu totiž 12-člennú skupinu nečakane strhla lavína!

V sobotu v dopoludňajších hodinách strhla 12-člennú skupinu v žľabe pod Nižnou Popradskou štrbinou do údolia smerom do Mengusovskej doliny lavína. Ako uvádza Horská záchranná služba, tri osoby vo veku 36, 45 a 61 rokov utrpeli poranenia hrudníka, kolena a predkolenia. Vzhľadom na nepriaznivé letové podmienky odišli záchranári do terénu s dvoma služobnými psami pozemne, pričom pri výstupe sa stretli so zostupujúcimi účastníkmi nehody, ktorým pomáhali kamaráti.

Kým jeden zo záchranárov sa k nim pridal, ostatní postupovali k tretej zranenej osobe. “Po príchode na miesto udalosti jej poskytli neodkladnú prvú pomoc a končatinu zafixovali. Pomocou nosidiel UT 2000 následne transportovali zraneného muža na Popradské pleso, odkiaľ boli všetky zranené osoby za pomoci terénneho vozidla HZS transportované k Domu HZS v Starom Smokovci. Tu bola privolaná posádka RZP, v starostlivosti ktorej boli pacienti prevezení do nemocničného zariadenia,” dodáva k prípadu HZS.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: HZS