Vo Francúzsku sa túto noc stala tragédia, ktorá otriasla celým svetom. Nákladné auto vpálilo do davu ľudí, desiatky ľudí zahynulo.

[sociallocker]Dnes v noci vo francúzskom meste Nice, muž na nákladnom aute úmyselne vrazil do davu ľudí, ktorí oslavovali sviatok dobytia Bastily. Nešťastie sa stalo v noci okolo pol jedenástej na promenáde Promenade des Anglais, kde oslavujúci čakali na ohňostroj. Útočník na trase asi dva kilometre vrážal do davu ľudí veľkou rýchlosťou.

Denník Le Figaro hlási 80 mŕtvych a približne stovku zranených, z toho asi osemnásť z nich je v kritickom stave. Počet mŕtvych môže ešte rásť. Muž v bielej dodávke, ktorý túto tragédiu spôsobil je už mŕtvy. Polícia ho zneškodnila po tom, ako na nich začal strieľať. Polícia v aute našla aj zbrane, pušky a granáty, preto je možný aj teroristický charakter útoku. Útočník mal byť občan Nice tuniského pôvodu.

Ľudia na celom svete sú zhrození a súcitia s obyvateľmi Francúzka. “Francúzsko plače,” napísal prezident Hollande.

Na situáciu reagujú okrem známych zahraničných politikov aj tí naši. Premiér Robert Fico vyjadril ľútosť všetkým obetiam a zraneným.

Zdroj: Le Figaro | Foto/Video: Twitter/The Telegraph, François Hollande, The Sun, Facebook[/sociallocker]