Monika Beňová ako europoslankyňa neustále pendluje medzi Slovenskom a Štrasburgom, kde je sídlo Európskeho parlamentu. To však neznamená, že nezachytila súčasnú situáciu na parlamentnej pôde, ktorú nazvala absolútne katastrofálnou.

Nie je žiadnym tajomstvom, že vysoká inflácia dostáva na kolená tisícky Slovákov. Podnikatelia bojujú s faktúrami za energie, lekári pridávajú poplatky vo svojich ambulanciách, potraviny sú výrazne drahšie, nehovoriac o zvyšovaní cien odvozu odpadu, plynu či nafty. O to viac Beňovú prekvapuje, že politici v týchto chvíľach venujú pozornosť úplne iným veciam.

Europoslankyňa kritizuje, že Eduard Heger sa zaoberá zozbieraním tzv. 76, a taktiež sa intenzívne rieši, či sa má alebo nemá rád s Igorom Matovičom. Verejne si rypla aj do svojej kolegyňe Lucie Ďuriš Nicholsonovej, ktorá plánuje vytvoriť vlastnú politickú stranu. ,,Zakladať či nezakladať nové bezvýznamné straníčky ako akúsi alternatívu seba samým, to je asi najkomickejšie a najtrápnejšie zároveň,” myslí si členka strany Smer.

54-ročná politička preto vidí jediné riešenie. ,,…pôjdem hlasovať do referenda napriek tomu, že pani prezidentka vynaložila všetko úsilie, aby ho ľuďom znechutila a aby ich odradila,” domnieva sa Beňová. Tak ako mnohí iní, aj ona chce vyjadriť svoj názor na všetko, čo dostalo občanov do zlej finančnej situácie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: FB/Monika Beňová