Prvomájové stretnutie smerákov vyvolalo na verejnosti búrlivé reakcie. K slovu sa totiž dostali mnohí politici, ktorí odsudzovali konanie vládnych predstaviteľov na čele s prezidentkou. Dokonca došlo aj na skandovanie vulgarizmov, ktoré by rozhodne nemali byť súčasťou verejných akcií.

Nie je žiadnym prekvapením, že sa smeráckej akcie zúčastnil aj Ľuboš Blaha, ktorý miluje burcovanie publika. Počas svojho kritického prejavu napokon neodolal a pustil sa do prezidentky. ,,Čaputová je americká…“ zakričal, no zdvihol ruky na znak, aby ľudia dokončili túto vetu. Tisícky ľudí tak skandovali vulgarizmus ,,k**va“.

Považujeme za dôležité pripomenúť, že nedávno musel člen strany Smer-SD podľa súdneho príkazu vymazať všetky hanlivé vyjadrenia o hlave štátu, keďže ju označil za ,,vlastizradkyňu“ či ,,agentku cudzích mocností“. K nadávkam na adresu prezidentky sa vyjadril aj jej partner Juraj Rizman, a dokonca zareagovala i Monika Beňová.

Europoslankyňa práve odlietala do Štrasburgu, no smeráckeho meetingu sa zúčastnila. ,,Na pani prezidentku včera údajne zazneli nejaké nadávky na našom prvomájovom stretnutí v Nitre. Ak je tomu tak, tak ja som to naozaj nepočula, ale chcem sa určite pani prezidentke ospravedlniť ako žena žene. Nepatrí sa, aby vulgarizmy zaznievali na meetingoch, aj keď nesúhlasíme, povedzme, s jej politikou… Neznamená to, že niekto má právo ju verejne urážať,“ povedala politička v krátkom videu.

Jej slová by možno vyzneli aj úprimne, ak by sa sociálnou sieťou nezačalo šíriť video z prvomájovej akcie. Vo chvíli, keď Blaha vyzýva ľudí, aby nadávali Čaputovej, takmer priamo za ním stojí práve Beňová po boku Roberta Fica. Spoločne sa usmievali a nechali poslanca, aby sa vykričal. 53-ročná politička stála bez slova na pódiu i v čase, keď vulgarizmami častoval prezidentku aj bývalý trojnásobný premiér.

Nadávanie prezidentke na smeráckej akcii nájdete >>>TU<<

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Monika Beňová  |  Foto: YT/Smer-SD, IG/monicabenova