Svet módy je nekonečne rozmanitý a neprestáva sa rozvíjať. Táto rozmanitosť je podporovaná aj značkami, ako je napríklad Uniqlo, ktorá sa zameriava na “hijab line”, a teda na šatky, ktorými si ženy zahaľujú vlasy a krk.

[sociallocker]Existujú však jedinci, ktorí s týmto prienikom moslimskej kultúry do svetovej módy, nie sú spokojní. Niekoľko účtov na Instagrame, bolo z tohto dôvodu aj napadnutých, prípadne zablokovaných. ELLE ohlásilo, že niekoľko účtov módnych blogeriek na Instagrame bolo hacknutých anonymnými hackermi. Instagramový účet Hijab House mal vyše 160 tisíc nasledovateľov. Teraz je však ich účet prázdny a bez fotografií. Niektorí hackeri dokonca žiadajú výkupné, kým iní hovoria o nenávratnosti fotografií a nasledovateľov.

 

Instagramerka HijabMuslim zverejnila fotografiu na svojom účte. Fotografia zobrazuje ako ju nachytali hackeri s falošnou správou o overení jej účtu na Instagrame. Iná moslimská blogerka, Nabiila Bee, mala účet na Instagrame taktiež hacknutý. Tentokrát  sa už poistila a vytvorila si niekoľko účtov, keďže o ten prvý prišla. Jej vkus a zmysel pre módu má obrovský úspech, keďže na nových účtoch má už viac ako 6000 nasledovateľov.

Zdroj: cosmopolitan.co.uk | Foto: youtube.com, instagram.com [/sociallocker]