Slovenská hokejová reprezentácia už má šampionát v Česku za sebou. Postúpila do štvrťfinále, čo možno považovať za úspech, resp. splnenie hlavného cieľa. Práve vypadnutie vo štvrťfinále nám predikovali aj bookmakeri. Nemýlili sa.

Hokejisti Kanady boli nad naše sily a zvíťazili 6:3, pričom Slováci držali nerozhodný stav len 165 sekúnd a následne už boli až do konca stretnutia v tomto ohľade pozadu.

Samozrejme, hráči sú určite sklamaní, veď v takmer domácej atmosfére chceli postúpiť, chceli získať cenný kov. Avšak prakticky všetci uznali, že Kanada je veľmi silná a postúpila zaslúžene.

Azda najvýstižnejšie zhodnotil stretnutia obranca Vítkovíc Mário Grman, ktorý hral v tretej defenzívnej formácii s Patrikom Kochom. „Nebyť úvodu a rýchlych dvoch gólov, mohlo to vyzerať inak. Zaspali sme. S takým súperom sa to zle doháňa. Za stavu 1:3 sme ešte boli v hre, niečo sme si povedali, ale dostali sme dva góly po sebe a bolo vybavené.”

A lepšie sa skutočne zhodnotiť dal ten zápas iba ťažko. Skutočne za stavu 1:2 i 1:3 sme mali šance, boli sme v hre, no namiesto kontaktného gólu prišla kritická 47. minúta a dva góly Kanaďanov behom 20 sekúnd. V závere sme síce korigovali a ešte sa pokúšali urobiť zázrak v hre bez brankára, no 50 sekúnd pred koncom prišla poistka.

Tomáš Tatar, ktorý bol kapitánom, pripísal prehru hlavne rýchlym inkasovaným gólom a taktiež priznal, že niektoré inkasované góly boli lacné. Šimon Nemec poznamenal, že štvrťfinále je pozitívom a vypadli sme proti jednému z najlepších tímov sveta.

Sklamanie neskrýval ani náš trošku nečakane najproduktívnejší hráč turnaja, 33-ročný Libor Hudáček. „Všetkých desať bodov by som vymenil za to, aby sme dnes postúpili. Osobne som rád, no pre tím to skončilo zle,“ poznamenal.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Hockey Slovakia (@hockeyslovakia)

Zdroj: Šport.aktuality.sk | Foto: IG/grman_majo77