17. septembra vo večerných hodinách napadol muž prezlečený za ženu mladé dievča, ktoré ani nepoznal. Obeť útoku bola trikrát bodnutá nožom, no z posledných síl utiekla, vďaka čomu sa zachránila. Útočník musí teraz niesť následky!

Muž, ktorý sa prezlieka za ženu, prezentuje sa ako Kim a hovorí v ženskom rode, vyskočil z kríkov na Električnej ulici v Trenčíne a trikrát bodol do chrbta 17-ročné dievča. Zrejme by v útoku pokračoval, no čepeľ noža sa zlomila a zostala zapichnutá v jej tele. Dobodanej žene sa podarilo utiecť a privolať si pomoc.

Z Fakultnej nemocnice v Trenčíne bola neskôr vo vážnom stave letecky prevezená do univerzitnej nemocnice v bratislavskom Ružinove. Po operácií je momentálne v stabilizovanom stave. Útočník bol zadržaný iba pár metrov od miesta činu, pričom je obvinený z vraždy v štádiu pokusu.

Včera (20. septembra) popoludní sa postavil pred sudcu Okresného súdu v Trenčíne, ktorému opísal detaily útoku. ,,Čakala som na kamarátku. Chcela som ísť za ňou na stanicu, a tá, čo som ju bodla, mala na sebe čiernu mikinu a čapicu, išla oproti mne, chytila som ju za vlasy, zo seba vyvliekla mikinu a bodla som ju nožom asi trikrát. Rúčka spadla na zem,“ otvorene povedal muž, ktorý sa vyjadroval v ženskom rode.

Svoju výpoveď následne niekoľkokrát zmenil a snažil sa presvedčiť sudcu, že ho dievča chcelo okradnúť a on sa iba bránil. Svoj čin však vôbec neoľutoval. ,,Prečo by mi to malo byť ľúto?“ šokoval touto otázkou prítomných. Sudca vzal napokon muža do väzby, pričom mu hrozí trest odňatia slobody na 15 až 20 rokov. Kim je napriek tomu presvedčený, že mu nič vážne nehrozí. ,,Dostanem tak tri mesiace, veď nikto nezomrel,“ dodal.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk  |  Foto: Polícia SR-Trenčiansky kraj, Polícia SR, TV Markíza