V stredu (3. novembra) v poobedňajších hodinách náhle zomrel talentovaný slovenský hokejista, ktorý mal pred sebou sľubnú kariéru. Radosť z jeho športových úspechov však v týchto dňoch vystriedal obrovský šok a žiaľ.

Slovenský hokejista Boris Sádecký skolaboval v piatok (29. októbra) počas zápasu nadnárodnej IHL medzi Dornbirnom a iClinic Bratislava Capitals. K incidentu došlo na rakúskom ľade. 24-ročného športovca dlhé minúty oživovali priamo na ľade a následne bol uvedený do umelého spánku.

Po prevoze do nemocnice boli prvé správy o jeho zdravotnom stave optimistické. Hokejistu stabilizovali, i keď jeho stav bol vážny. Nasledovať malo niekoľko vyšetrení, pričom rodina nechcela podávať bližšie informácie. O to viac zasiahla fanúšikov správa o jeho úmrtí.

Smutnú správu oznámil klub, v ktorom pôsobil. ,,S hlbokým zármutkom v srdciach a ľútosťou oznamujeme úmrtie nášho hráča Borisa Sádeckého. Rodine a priateľom vyjadrujeme hlbokú úprimnú sústrasť. Bližšie informácie v tejto chvíli po konzultácii s Borisovou rodinou nebudeme zverejňovať. Prosíme všetkých o rešpektovanie súkromia rodiny Sádeckých,“ povedal riaditeľ klubu Dušan Pašek.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/iClinic Bratislava Capitals  |  Foto: FB/iClinic Bratislava Capitals, Pixabay