Koronavírus je pre odborníkov stále veľkou záhadou, pričom sa milióny výskumníkov snaží upresniť informácie, ktoré sú spojené s nákazou ochorenia COVID-19. V posledných dňoch došlo pri analýze vedcov k prelomu, ktorý vydesil aj vedenie Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO).

Je všeobecne známe, že koronavírus je respiračné ochorenie, ktoré sa prenáša kvapôčkami vytvorenými pri kašli alebo kýchnutí nakazenou osobou. Ide tak o kvapôčkovú infekciu, pričom túto správu potvrdila aj Svetová zdravotnícka organizácia (WHO).

239 vedcov z 32 krajín však vykonalo výskumy, ktoré mali priniesť šokujúce výsledky. V otvorenom liste, ktorý bol adresovaný priamo WHO, upozornili na konkrétne dôkazy, že vírus sa môže vznášať vo vzduchu, v dôsledku čoho infikuje ľudí vdýchnutím.

Spoločnosť fungujúca pod Organizáciou Spojených národov (OSN) bola nútená sa dôležitou správou zaoberať a napokon verejne pripustila, že COVID-19 sa môže prenášať aj vzduchom. Odborníčka na prevenciu infekcií Beneddeta Allegranziová uviedla, že sa skutočne objavujú dôkazy, že sa koronavírus môže nachádzať vo vzduchu, no je potrebné ďalšie zhromažďovanie výsledkov z rôznych výskumov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: aljazeera.com, who.int  |  Foto: Pixabay