Najväčší a najobľúbenejší hudobný festival na Slovensku si tento rok pripravil pre návštevníkov jednu malú novinku a zdá sa, že Boris Kollár ňou ostal poriadne rozhorčený.

[sociallocker]Začiatkom júla sa na trenčianskom letisku otvoria brány 20. ročníka mega úspešného festivalu Pohoda, ktorý opäť láka priaznivcov hudby na skvelé hudobné vystúpenia. Okrem toho, však organizátori pripravili aj novinku v podobe prvého slovenského minaretu. A presne ten sa stal kameňom úrazu pre Borisa Kollára. Na svojom facebookovom profile zverejnil status, ktorým danú stavbu odsúdil a ostal ňou maximálne pobúrený.

pohoda

Podľa vyjadrenia organizátorov, ktoré priniesla pluska.sk, má ísť o solidaritu voči utečeneckej kríze, ktorá teraz rezonuje svetom. “Navrhnuté dielo sa nám páči ako symbol, zároveň sa nám páči jeho prevedenie. Reaguje na vážnu spoločenskú tému ľahkou vzdušnou konštrukciou. Vnímame ho ako čisto pozitívny počin, kreatívny prejav tolerancie a otvorenosti ako typických festivalových hodnôt,” vyjadril sa k téme jeden z organizátorov, Anton Repka.

Názory niekoľkých ľudí na so
Názory niekoľkých ľudí na sociálnej sieti

Zdroj: Facebook, pluska.sk | Foto: Facebook[/sociallocker]