Štedrý deň sa nezadržateľne blíži a mnohí sú zvedaví, aké bude v tento deň počasie. Môžu sa tešiť na zasneženú krajinu alebo na suché cesty bez náznaku snehu? Meteorológovia sa preto rozhodli zverejniť dôležitú predpoveď.

Meteorológovia upozorňujú Slovákov, že jasnú predpoveď im komplikuje teplotné rozhranie v krajine. Momentálne na naše územie prišlo ochladenie, pričom sa na severe dajú očakávať aj snehové zrážky. V dolinách a kotlinách v nočných hodinách môže teplota klesnúť aj pod -15°C.

Prognózy odborníkov na Štedrý deň však nie sú priaznivé, keďže presne 24. decembra má dôjsť k čiastočnému otepleniu a zrážkam. Cez strednú Európu má postupovať teplotné rozhranie, ktoré bude oddeľovať teplý vzduch na juhozápade od studeného vzduchu na severnej strane. Počasie v Bratislave a Košiciach tak bude výrazne rozdielne.

Najpravdepodobnejším scenárom sú mnohé kvapalné zrážky na západnom Slovensku, kým na strednom i východnom Slovensku je očakávané sneženie. ,,Pravdepodobnosť, že na západnom Slovensku napadne sneh, je asi 20 %. V Žiline je už pravdepodobnosť zasnežených Vianoc okolo 60 %, v Košiciach okolo 70 % a v Poprade až 80 %,“ uvádza imeteo.sk.

24.12 – predpoveď

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: imeteo.sk  |  Foto: imeteo.sk, Pixabay