Slovenské cesty boli počas uplynulej nedele mimoriadne tragické. V rôznych kútoch krajiny totiž došlo k dopravným nehodám, pri ktorých prišli o život až štyria ľudia.

Celým Slovenskom otriasla dopravná nehoda pri Dolnom Kubíne, pri ktorej prišiel v dôsledku agresívnej jazdy troch predbiehajúcich sa Poliakov o život 57-ročný otec rodiny. Video z miesta činu doslova naháňa strach a doposiaľ ho ako varovanie zdieľali desaťtisíce Slovákov.

Pri nehode zahynula spolujazdkyňa

V nedeľu v podvečerných hodinách sa na križovatke pri Zlatých Moravciach taktiež zrazili Peugeot 206 so Škodou Fábia, kedy 46-ročný vodič Peugeotu pravdepodobne nerešpektoval značku “Stoj, daj prednosť v jazde”. Po strete s druhým automobilom zomrela na následky rozsiahlych zranení jeho 39-ročná spolujazdkyňa, pričom na vozidlách vznikla pri nehode škoda za približne 2 500 eur.

Neoznačený cyklista

Dopravní policajti taktiež vyšetrujú okolnosti dopravnej nehody, ktorá sa udiala krátko pred 20. hodinou medzi Malackami a obcou Veľké Leváre. Podľa doposiaľ zistených informácii sa vodičovi Peugeotu nepodarilo pri prechádzaní uvedeného úseku vyhnúť zrážke s  neosvetleným 42-ročným cyklistom bez reflexných prvkov, ktorý ležal v strede jazdného pruhu.

Chodkyňa na cestnej komunikácii

30. septembra došlo v obci Stará Kremnička k dopravnej nehode, kedy 21-ročný vodič VW Golf zrazil 62-ročnú dôchodkyňu. Žena, ktorá na následky zranení na mieste podľahla, mala v tom čase prechádzať cez cestu z ľavej strany, z pohľadu vodiča.

Zdroj: Polícia SR