Dávid z Galanty brutálnym spôsobom zavraždil svojho otca, ktorý ho aj s mamou dlhé roky týral fyzicky i psychicky. V osudný deň našiel mamu plakať v posteli a emočne sa neovládol. Sudkyňa konečne rozhodla o jeho osude, pričom do prípadu zasiahla samotná prezidentka Zuzana Čaputová.

Dávid pred dvoma rokmi zavraždil svojho tyranského otca v spánku. Sedemnásťkrát ho bodol nožom do chrbta a trikrát ho udrel robotníckym kladivom do hlavy. Následne išiel sám na políciu a priznal, čo urobil. Jeho konanie bolo ovplyvnené fyzickým a psychickým týraním muža, ktorý mal byť chlapcovým najväčším ochrancom.

Mladík pochádzajúci z Galanty sa musel denne prizerať, ako jeho matka trpí, pričom si chcela sama siahnuť na život. V deň vraždy malo dôjsť opäť k útoku zo strany alkoholika, ktorý však nakoniec vyústil jeho vraždou. Sudkyňa sa nakoniec po dlhých mesiacoch rozhodla, pričom poslala Dávida do väzenia. Za mrežami mal stráviť dva roky.

O súdnom procese však bola informovaná aj prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá nariadila odloženie výkonu trestu. Toto nariadenie bude trvať až kým sa nerozhodne o samotnej žiadosti o milosť, čo môže trvať pár týždňov či mesiacov. Dávid sa tak môže stať prvým odsúdeným, ktorý bude v roku 2020 omilostený.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk  |  Foto: markiza.sk, YouTube