Nie nadarmo sa vraví, že najlepšou liečbou je prevencia. Presne to si myslela aj 25 ročná Amber Rose Cliff z Anglicka. Preto vyhľadala lekára a poprosila ho o vyšetrenie, no ten ju odmietol. Dôvod jeho odmietnutia sa dá len veľmi ťažko pochopiť!

[sociallocker]Amber mohla mať celý život pred sebou, keby natrafila na iného lekára. Svojho gynekológa požiadala o ster z kŕčka maternice, no ten ju odbil slovami, že je na také vyšetrenie príliš mladá. A práve to sa jej stalo osudným.

V Anglicku sa toto vyšetrenie povinne vykonáva až po dovŕšení 25. roku života, no Amber toto ochorenie prekvapilo o pár rokov skôr. Keď mala 21, diagnostikovali jej rakovinu kŕčka maternice, ktorá už bola v pokročilom štádiu. Bojovala s ňou 4 roky, rozšírila sa jej aj do pľúc a krku, no na jej záchranu už bolo neskoro.

Mala celý život pred sebou

Jej brat sa rozhodol spustiť petíciu na to, aby ženy mohli byť testované na toto ochorenie aj pred 25. rokom života. Ak získa dostatok hlasov, zákon sa bude menovať „Amberin zákon.“ Včasná diagnostika ju mohla zachrániť.

Foto: Facebook.com | Zdroj: prask.nova.cz

[/sociallocker]