Niektorí možno tušíte, že vo voľnej prírode na Slovensku žije jedovatý pavúk, pričom jeho uhryznutie môže byť poriadne bolestivé. Aj napriek tomu, že jeho výskyt je veľmi zriedkavý, sa tentokrát objavil v Stupave!

V Stupave sa uskutočnilo rodinné stretnutie, pričom si staršia dáma všimla na dverách pavúka. Nakoľko z nich má mimoriadny strach, jej dcéra sa rozhodla článkonožca jemne chytiť a preniesť ho do trávy. Pri dotyku ju však pohrýzol do prsta a takmer okamžite prišli zdravotné problémy. 37-ročná Dana sa s krvácajúcim prstom začala zvíjať od bolesti.

Rodina však mala pavúka v nádobe s vodou, pričom na internete zistili, že išlo o jedovaného pavúka s menom Pradiarka pestrá. Okamžite privolali záchranku, nakoľko zranenej žene začala tŕpnuť celá ruka. ,,V sanitke jej začali tŕpnuť aj spodné končatiny a prestala komunikovať,” uviedla sestra pacientky pre tvnoviny.sk. Danu po niekoľkých hodinách nakoniec prepustili z nemocnice, no lekári ju upozornili, že paralýza či nevoľnosti môžu trvať ešte ďalšie tri dni.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk  |  Foto: Facebook/Slovensko, Pixabay