Slovenská kapela Elán sa za šesť týždňov priblížila k vypredaniu pražskej O2 arény a bratislavskej TIPOS arény. Napriek tomu, že sú obidva koncerty až na budúci rok na jeseň, do obidvoch hál zostáva už iba tridsať percent vstupeniek.

Aby kapela fanúšikom skrátila čakanie na koncerty nazvané ELÁN 70, vydáva živý videoklip ku skladbe Čaba neblázni. Dôvodom jednorázového návratu Elánu na pódia na budúci rok sú oslavy sedemdesiatky speváka a basgitaristu Joža Ráža a speváka a klávesáka Vaša Patejdla.

„Pieseň Čaba neblázni je jednou z našich najpočúvanejších skladieb na hudobných platformách a ľudia sa na ňu vždy tešia aj na našich koncertoch. Skladba sa prvýkrát objavila na siedmom radovom albume kapely Rabaka, ktorý vyšiel prvého októbra 1989. Doska bola zároveň soundtrackom k rovnomennému filmu, ktorý natočil režisér Dušan Rapoš,“ pripomína manažér kapely Michal Čimera.

Zábery a zvuk k novému videu vznikli v roku 2018 na poslednom turné Elánu. Singel Čaba neblázni zaznela úplne na konci vypredaného koncertu v O2 aréne. Vznik skladby, ktorá stále patrí medzi najväčšie hity Elánu, inšpiroval legendárny bratislavský „vyhazovač“ Csaba Török. „Niekedy v osemdesiatych rokoch sme stáli s Rážovcami pri vchode do hotela Kyjev, kam sme chceli ísť osláviť naše stretnutie. Vo dverách bol ale vyhazovač Csaba a nechcel nás tam pustiť. Zrazu prišiel nejaký bohatý Nemec a toho dnu vpustil. Náš kamarát Sesi mu povedal, Čaba, neblázni, však to sú naši. A ja som o tom napísal text,“ spomína Boris Filan. Jeho text nakoniec zhudobnil Jožo Ráž.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<