Ikonická bratislavská formácia okolo Vratka Rohoňa má na slovenskej scéne nezastupiteľné miesto. Inšpirovala desiatky začínajúcich kapiel, vypredalo stovky koncertov, na festivaloch dodnes patrí na Slovensku i v Česku k headlinerom.

Punk-rocková či pop-punková skupina dokázala aj v minulosti viackrát prekvapiť, trebárs v roku 2005 svojim nečakaným koncom, o pár rokov zase návratom alebo trebárs doposiaĺ posledným albumom “Made in Czechoslovakia”, na ktorom sa objavili rockové cover verzie známych hitov z éry socializmu.

30. apríla 2024 oficiálne Inekafe už aj s novým doposiaľ koncerným členom Tadeášom Laššákom nový singel “Otázka za milión”, ktorý je prvým v histórii kapely, ktorý kombinuje prvky rocku s rapom v podaní Vratka a akoby vzdialene pripomínala niekdajšiu spoluprácu Kaliho so skupinou Reunion (kedysi Rock Reunion).

7-otázkový kvíz: Ako dobre poznáte ikonické Inekafe?

Hneď v prvých hodinách pieseň okomentovali mnohí fanúšikovia a ich názory sú rozporuplpné.

Z tých negatívnych sa pod videom objavili trebárs komentáre ako “Zoberte k sebe Braňa Mojseja a radšej spievajte fernet cez internet …. Bude to mať lepšie gule” či “Sorry, ale jako dlouholetý fanoušek musím konstatovat, že tahle už několikaletá tvář Iné Kafe je strašně vyměklá a slabá. Poslední album Nevhodný typ bylo podle mě úplně výborné, ale od té doby nové songy to je fakt děs. Bohužel.

Naopak, iní fanúšikovia skupinu pochválili. “Hodně dobrý. Jste stále ve formě BORCI” či “Nádherná pesnička som ročník 2004, ale viacej ako vás nepočúvam žiadnu kapelu INÉ KAFE ️” sú dva z pozitívnejších názorov.

A čo vy? Akého ste názoru?

Foto | Video: YT/INEKAFE channel