26. januára sa na Filipínach konal 47. ročník prestížnej súťaže, kde sa medzi desiatkami krásnych žien predstavila aj zástupkyňa Slovenska, Laura Longauerová (23). Novou Miss sa síce stala Filipínčanka Juanita Gallman, avšak fantastický úspech zaznamenala práve kráska z našej krajiny!

47. ročník súťaže krásy bol mimoriadne úspešný nielen pre Slovensko, ale najmä pre modelku Lauru Longauerovú, ktorá sa spomedzi 83. zástupkýň z celého sveta stala treťou najkrajšou ženou zeme. 23-ročná kráska z Detvy si okrem tretieho miesta odniesla aj titul najkrajšej Európanky, pričom o umiestnenie bojovala dlhé štyri týždne v rôznych disciplínach.

 

„Tvrdo som na sebe pracovala, prípravám som venovala veľa času, a keď sa k tomu pridali skúsenosti z predchádzajúcich súťaží, tak to prinieslo tento úspech,“ povedala dojatá Laura. Druhá vicemiss, a zároveň Miss Europe 2018 spávala 2 – 3 hodiny denne, pričom sa absolútne musela podriadiť náročnému režimu. „Pätnásť dievčat ochorelo, niektoré aj odpadávali. Človek musí mať veľkú psychickú a fyzickú zdatnosť na zvládanie tlaku, a môžem povedať, že to nie je jednoduché,“ dodala úspešná Slovenka.

Zdroj: Cas.sk | Foto: Instagram/missintercontinentalorg, lauralongauer