Tesne pred Vianocami mali šťastie v nešťastí štyria účastníci dopravnej nehody, ktorí sa spolu viezli v automobile značky Honda Civic. Za volantom sedel len 14-ročný tínedžer, pričom vozidlo skončilo prevrátené na streche.

V utorok večer, krátko po 19. hodine, došlo medzi obcami Čáry a Kúty na rovnom úseku cesty k dopravnej nehode, pri ktorej sa zranili tri osoby. Len 14-ročný chlapec si sadol za volant vozidla, pričom viezol dve 15-ročné dievčatá a 24-ročného mladého muža. Ako prezradil polícii do cesty mu mala údajne vbehnúť lesná zver, kedy stratil kontrolu nad vozidlom, to sa prevrátilo na strechu, kľučokovalo z jednej strany na druhú až skončili v priekope.

Kým „nešofér“, u ktorého nezistili požitie alkoholu, ostal bez zranení, spolujazdci skončili v nemocnici, kým jedno z dievčat utrpelo ťažké zranenia tváre. Prípad si prevzala senická vyšetrovateľka, ktorá začala vo veci trestné stíhanie pre ublíženie na zdraví z nedbanlivosti, s následkom ťažkej ujmy na zdraví. Presné príčiny nehody ako aj to, kto umožnil 14 ročnému chlapcovi viesť svoje auto, je predmetom ďalšieho vyšetrovania.

„Apelujeme na rodičov, aby poučili svoje deti. Sadnúť si volant, resp. odovzdať kľúče osobe, ktorá nie je držiteľom vodičského oprávnenia, a to nielen pre vodičom v náročnom zimnom období, je obrovský hazard. Treba si uvedomiť, že 14-ročné dieťa je už za svoje konanie trestne zodpovedné. V prípade takejto udalosti sú postihnuté situáciou viaceré rodiny a psychický tlak na dieťa a blízkych sa enormne zvyšuje. Prevencia má v tomto prípade obrovský význam,“ kladie dôraz na rodičov polícia.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: pol | Foto: FB/Polícia Slovenskej republiky