To, čo sa dialo v jednom z domov v okrese Myjava, by nechcel na vlastnej koži pocítiť nik z nás. Matka Ivana (42) tam mala za pomoci syna Petra (17) týrať päť svojich detí. Z detailov pritom doslova mrazí! 

Súrodenci Mojmír (6), Jozef (8), Veronika (12), Vladimír (14) a Richard (16) prežívali so svojou matkou Ivanou hotové muky. Päť neplnoletých detí mala nútiť k ťažkej a navyše aj nelegálnej práci v lese, pričom častokrát sa tak dialo bez toho, aby dostali čo i len kúsok jedla. Tvrdá práca poznačila predovšetkým psychiku detí, čo sa napokon prejavilo na konaní syna Richarda.

Ten sa rozhodol utiecť k susedovi, ktorý mu umožnil zavolať na Linku detskej istoty, kde sa jej pracovníčke zdôveril. Richard uviedol, že ich matka núti hladných pracovať v lese, vyhráža sa im smrťou a pravidelne ich bije bičom na kone, nechýbajú však ani napadnutia päsťami, či pohryznutie do ucha.

Sociálka pochybenie nezistila

Už v minulosti sa stalo, že danú rodinu prešetrovali pracovníci sociálky. V tom čase sa však na pochybenie zo strany matky, otca ani syna Petra neprišlo. Až druhý príchod polície „rozvíril hladinu“ a veci sa pohli tým správnym smerom. Deti tak v tejto chvíli prebývajú v jednom z detských domovov, zatiaľ čo matka Ivana a syn Peter čakajú na rozhodnutie, ktoré ich môže poslať do väzenia.

Zdroj: Cas.sk | Foto: depositphotos.com