12. apríl bude už navždy predstavovať čierny deň pre rodičov malej Lorianky. Pri jej pôrode v bardejovskej nemocnici zomrela obzvlášť hroznou smrťou. Podľa pitvy mala odtrhnutú krčnú chrbticu od hlavy.

Nemocnica s poliklinikou sv. Jakuba vykoná ročne zhruba 1000 bezproblémových pôrodov. Vo štvrtok 12. apríla sa však pri jednom z nich stala hrozná tragédia. Manželskému páru sa mala narodiť malá Lorianka. Podľa jej matky Eleny (35) pôrod prebiehal prirodzene a bez problémov. Ďalej popisuje, že lekár jej dával inštrukcie a prikázal jej aby tlačila. Podľa všetkého už bola hlavička vonku, v tom vraj prišlo do izby niekoľko lekárov. Elena začala tušiť, že niečo nie je v poriadku a mala pravdu. Malá Lorinka sa údajne zasekla v tele matky kvôli ramenu. Po dlhom trápení sa nakoniec podarilo dieťa porodiť, ale už bez známok života.

Nemocnica s poliklinikou sv. Jakuba v Bardejove
Nemocnica s poliklinikou sv. Jakuba v Bardejove

Podľa pitvy bola príčina smrti odtrhnutie krčnej chrbtice od lebky, zakrvácanie, poškodenie mäkkých tkanív a ciev. Podľa patológov malo mŕtve novorodeniatko tiež zlomené rameno. Riaditeľ bardejovskej nemocnice Marián Petko uviedol, že nemocnica zriadila špeciálnu internú komisiu, ktorá bude prípad vyšetrovať. Podľa jeho slov sa za posledných 25 rokov nestalo, aby dieťa zomrelo pri takýchto komplikáciách. Interný tím bude zisťovať aj to, či bolo dieťa živé, keď malo von už hlavičku. Riaditeľ tiež vyslovil rodičom úprimnú sústrasť.

Zdroj: cas.sk | Foto: shutterstock, Facebook