Asi neexistuje nikto, kto by nemal rád švédsky obchodný dom IKEA. Kvalita a dobrá cena sú silnou stránkou tohto gigantu. Nájdu sa však aj negatíva, ktoré dokonca zapríčili smrť niekoľkých detí.

Obľúbený obchodný dom IKEA informuje o to, že zo svojho predaja sťahuje 29 miliónov kusov nábytku. Jedná sa konkrétne o bielizníky a komody, ktoré môžu sa smrť ôsmich detí. Aby takýmto nešťastiam do budúcna predchádzali, švédsky nábytkársky gigant sa rozhodol, že zlepší aj informovanie spotrebiteľov ohľadom užívania nábytku. Problémom spotrebiteľov je, že nábytok nesprávne pripevnia ku stene a dochádza k zraneniam, v niektorých prípadoch až k tragédiám.

Posledný prípad, kedy bolo dieťa usmrtené nábytkom z Ikey sa stal tento rok v máji, kedy o život prišlo len dvojročné dieťa. Firma nabáda svojich zákazníkov, aby nábytok poriadne pripevnili a predcházali tak nepríjemnej udalosti. Jedná sa konkrétne o nábytok pre deti vysoký viac ako 60 centimetrov a nábytok pre dospelých s výškou nad 75 centimetrov.

Ikea dokonca zákazníkom na požiadanie poskytne upevňovaciu sadu a montáž, ktorú vykonajú jej zamestnanci. Ak sa nájde niekto, kto použitý nábytok z dôvodu ochrany rodiny nechce, obchodný dom im za to vráti celú sumu. Ikea vraj na kampaň na ochranu detí využíva všetky možné masové prostriedky, ktorými chce ľudí varovať. Trom rodinám, ktoré prišli o svoje ratolesti z dôvodu prevrátenia bielizníku Ikea vyplatí celkovo 50 miliónov dolárov ako odškodné. Ikea sa ale snaží tovar nielen sťahovať z trhu, ale najmä pomáhať pri jeho upevnení v domácnostiach. Od roka 2015 sa tomuto obchodnému domu podarilo upevniť k stene viac ako milión komôd.

Zdroj: slovenskydennik.sk | Foto: Youtube