Poznáme meno víťaza, ktorý si z Farmy odnáša 50 000 eur! Vo veľkom finále sa stretol Tomáš Mrva s Luciou Mokráňovou. Niektoré disciplíny boli veľkým prekvapením! Kto nakoniec vyhral?

[sociallocker]Dnešné veľké finále bolo, ako vždy, vysielané naživo. Duelantov prišla do finálovej stodoly podporiť rodina aj bývalí farmári. Keďže bol finálový duel zmiešaný, boli tomu prispôsobené aj disciplíny. O víťazovi duelu rozhodli tri víťazné body. V prvej súťažnej disciplíny bolo najdôležitejšou súčasťou drevo. Úlohou farmárov bolo postaviť z pripraveného dreva čo najvyššiu pagodu, čiže akúsi vežu. Časový limit na stavanie pagody bol dve minúty. Kto ju mal po dvoch minútach vyššiu, vyhral dôležitý prvý bod. Pagoda musela byť pevná a nerozpadať sa. Prvú disciplínu vyhral suverénne Tomáš Mrva, ktorý ju mal podstatne vyššiu.

Finálové disciplíny boli prispôsobené zmiešanému duelu

Druhá disciplína bola vedomostná. Zmenou však bolo, že otázky neboli vyberané z Almanachu, ale týkali sa života na farme. Po každej otázke bola odvysielaná videoukážka z ako dôkaz. Farmár, ktorý ako prvý odpovedal správne na päť otázok, vyhral bod. Túto disciplínu vyhrala Lucia Mokráňová, ktorá ako prvá odpovedala správne na päť otázok. Tretí bod získal súťažiaci s vyšším počtom diváckych hlasov. Do hlasovania sa zapojilo viac ako 59 000 diváckych SMS-iek. Diváci suverénne rozhodli, kto im je sympatickejší. Tomáš získal až 51 265 hlasov, a tým Luciu porazil na plnej čiare. Tú diváci podporili iba 8573 hlasmi.

V diváckom hlasovaní vyhral suverénne Tomáš

V tretej duelovej disciplíne mal každý pred sebou sklenenú nádobu. Na jej dne bol kľúč od truhlice. Pomocou geliet mali naplniť nádobu až po rysky. Keď sa to podarilo, vyplavil sa kľúč. V truhlici boli zemiaky, ktoré farmári museli nastrúhať. Kto nastrúhal prvý 500 g, disciplínu vyhral. Túto disciplínu vyhral Tomáš! Tým pádom sa rozhodlo o víťazovi! Tomáš získal tretí bod. Tomáš Mrva prejavoval také nadšenie, že väčšinu času krátko po tom, ako zistil, že vyhral, musela Markíza jeho slová vypípať. Celý večer bol sprevádzaný spomienkami na Farmu 7.

Víťazom Farmy 7 sa stal Tomáš Mrva z Trnavy!

Foto: Facebook [/sociallocker]