Slovenská speváčka vystupovala na akcii na východe Slovenska, v Kežmarku. Udalosť bola venovaná faktom o holokauste a správaním kotlebovcov bola nepríjemná šokovaná.

Katka Koščová (35) je profesionálka a na svoje vystúpenie sa aj patrične pripravila. No rozptýlenie prišlo zo strany ,,Kotelbových chlapov,“ ktorých bol plný autobus, pričom boli oblečení v typických zelených tričkách.

Katarína bola situáciou na akcii natoľko zhrozená, že na sociálnej sieti uverejnila poriadne dlhý príspevok, kde opísala čo sa tam dialo. Hneď po príchode ju kotlebovci upozornili, aby spievala iba po slovensky a kričali na ňu, aby nehovorila slovo krajina alebo Slovensko. Niekoľkokrát zaznelo z publika pomerne direktívne, keď som sa chystala spievať, že mám spievať po slovensky. Vy mi nemôžete hovoriť, čo mám robiť. Som interpret a autor v slobodnej krajine, a aj keď si píšem texty v slovenčine, tak vás nemá čo trápiť, ak by som spievala hoci aj svahilsky, lebo je to moje slobodné rozhodnutie. Ja vás nenútim dávať si dole vaše zelené mikiny,“ na úvod uviedla nahnevaná Koščová.

Na akcii sa zúčastnil aj 16-ročný Róm, ktorý navštevuje gymnázium a správal sa viac ako slušne. Keď uviedol, že pochádza z malej dedinky, reakcia na seba nemusela dlho čakať. Nazvali ho parazitom a vysmiali sa mu. ,,Keď sa pred vás postavil úplne sám bez akejkoľvek podpory a vy ste ho vysmiali hneď potom, čo povedal dedinu, z ktorej prišiel. Vás tam bolo v tých vašich mikinách cez 50 a on sám jediný.“

Speváčka sa na konci príspevku vyjadrila k celkovému správaniu pánov, ktorí by mali ísť príkladom. „Ste neslušní. Správate sa ako malé deti a neviete si pomôcť. Hecujete sa navzájom. Jeden niečo povie a ostatní mu s hukotom kontrujú.“

Zdroj: Facebook  |  Foto: Facebook, YouTube