V ostatných hodinách sa rieši na sociálnych sieťach skutočnosť, že Slovan dostal ban od organizácie FIFA a dokedy neuhradí podlžnosti voči svojmu bývalému hráčomu, nebude môcť podpisovať nové posily. Je to pravda?

Generálny manažér klubu Ivan Kmotrík ml. túto správu osobne potvrdil, avšak o nič vážne sa nejedná. Nemá to byť nijak závratná čiastka, no v klube podľa jeho slov musia nastať určité zmeny. Takto vraj fungovať nemôže.

„Áno, táto informácia je pravdivá. V stredu sme oficiálnou cestou obdržali informáciu o tzv. transfer ban. Dôvodom sú skutočne nevysporiadané záväzky voči Vernonovi De Marcovi, nášmu bývalému hráčovi. Nejde o žiaden závažný priestupok, v nasledujúcich dňoch bude situácia vyriešená a transfer ban bude zrušený,“ priznal pre Šport24.sk.

V klube z hlavného mesta vraj nefunguje všetko tak, ako by malo. „Treba si to otvorene a na rovinu povedať. Výsledkom je aj táto situácia, ktorá je nepríjemná a nevrhá dobré svetlo na klub. Keď som sa vrátil na pozíciu generálneho riaditeľa a žiadal som o plné kompetencie, tak aj toto bola jedna z vecí, ktorú som zdôrazňoval. Žiaľ, do dnešného dňa sa tak nestalo, avšak verím, že toto je dostatočný výkričník pre všetkých v klube, aby klub začal konať a veci sa začali radikálne meniť,“ povedal Kmotrík, píše web Šport.aktuality.sk.

„Klub takto jednoducho ďalej nemôže fungovať a musia v ňom nastať zmeny a to, čo sa stalo, je toho len dôkazom a potvrdením,“ dodal na záver Ivan Kmotrík mladší pre Šport24.sk, pričom nutno dodať, že bratislavský klub po hernej stránke zrejme funguje lepšie ako po tej funkcionárskej.

TOTO by Slovanu zlomilo väz: Čože? Hrozí mu TAKÝTO trest!

Zdroj: Šport.sk | Foto: IG/ivankmotrik