Šampionáty v Česku zvyčajne lákajú nielen Slovákov a aj tento rok sa očakáva, že zaujímavé mená privedú trebárs aj Kanada, USA či Švédsko. U domácej krajiny by to mala byť samozrejmosť, podobne ale aj u nás.

Predstaviť sa v prakticky domácom prostredí láka aj naše veľké mená, účasť prisľúbili už aj Juraj Slafkovský či Šimon Nemec, naše dve veľké nádeje s potenciálom raz patriť k najlepším v NHL.

Aktuálne je potvrdené aj to, že našu krajinu posilní druhý najproduktívnejší Slovák z NHL 2023-24, a síce Martin Pospíšil. 24-ročný rodák zo Zvolena bol draftovaný ešte v roku 2018, ostatné štyri sezóny hral v AHL, pričom v covid-sezóne 2020-21 ho bolo možné vidieť behom hokejovej stopky v zámorí v drese Košíc.

V úvode tejto sezóne hral taktiež v AHL, no po šiestich dueloch, v ktorých získal šesť bodov, bol povolaný do A-tímu Calgary Flames. A hoci to možno veľa ľudí nečakalo, späť na farmu už poslaný nebol.

Napokon získal v 63 dueloch celkovo 24 bodov za 8 gólov a 24 asistencií. Slovensko reprezentoval naposledy ešte ako junior, a to na MS u20 v roku 2019.

Zdroj: Eliteprospects, X/Wes Gilbertson | Foto: IG/hockeyslovakia, IG/martinpospisil24