Ministerstvo zdravotníctva sa zo všetkých síl snaží dostať občanov Slovenska k vakcinácií. Okrem televíznych, rozhlasových a internetových kampaní je možné očkovanie už aj u ambulantých lekárov, aby bola v krajine čo možno najskôr dosiahnutá 80 % kolektívna imunita. 

Vakcína Sputnik V mala podľa Igora Matoviča a niekdajšieho ministra zdravotníctva Mareka Krajčího vôľu občanov v očkovanie podporiť. Ex-premiér bol v čase jej nákupu presvedčený, že inou ako ruskou vakcínou sa nezaočkuje až 500 000 ľudí, realita je však po jej povolení úplne iná.

Vakcináciu Sputnikom si totiž praje iba zopár tisícok ľudí a Matovič presne vie, čo tento žalostný obrat spôsobilo: „Po 4-mesačnej antikampani by mnohí hlúpi ľudia boli veľmi radi, aby vakcína Sputnik expirovala a nemohla sa viac použiť. Aby som takejto prízemnej radosti zabránil … dal som Ministerstvu zdravotníctva kontakt na Argentínu, ktorá chce odkúpiť toľko Sputnika, koľko sme ochotní predať,“ tvrdí minister financií.

Igor Matovič je presvedčený, že Slovensko začalo viesť proti Sputniku podlú vojnu a ľudia už naň teraz podľa jeho slov jednoducho kašlú: „A obávam sa, že hlupákom, čo voči Sputniku bojovali, sa ani svedomie neozve – keď spolu zistíme, že bez zaočkovaných Sputnikom kolektívnu imunitu nedosiahneme … a úplne zbytočne budú zomierať ďalší ľudia,“ hovorí Matovič.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: FB/Igor Matovic