Aj keď sa aktivisti a milovníci zvierat z celého sveta snažia zamedziť nehumánnemu obchodovaniu so psami, ktorí žijú v katastrofálnych podmienkach, voči chovateľom sú stále krátki. Najnovšie sa o tom presvedčila aj slovenská polícia, ktorá sa pričinila o rozbitie jednej z organizovaných skupín.

Policajti cieľového pátrania úradu kriminálnej polície Prezídia Policajného zboru zadržali koncom uplynulého týždňa na základe Európskeho zatýkacieho rozkazu v Taliansku dvoch slovenských občanov. Žena so svojim synom sú dôvodne podozriví zo zločineckého zoskupenia zameraného na nelegálny obchod s domácimi zvieratami, a to falšovaním ich pôvodu a následným nelegálnym podvodným predajom v Taliansku, pričom na jednom predanom zvierati dochádzalo v zločineckej skupine k obohateniu o 1500 až 2000 EUR.

Zadržanie osôb bolo úzko koordinované v rámci medzinárodnej policajnej spolupráce ENFAST (European Network Fugitive Active Search Teams) a Národnej ústredne SIRENE, nakoľko v rovnakom čase prebiehali rozsiahle policajné akcie na území Talianska.

Bezprostredne po zadržaní osôb boli v spolupráci s KR PZ v Nitre vykonané ďalšie procesné úkony požadované talianskou prokuratúrou. Obe zadržané osoby Alena O. a jej syn Ján S. boli umiestnené do cely predbežného zaistenia. Sudca KS Nitra dňa 07. februára rozhodol o umiestení zadržaných osôb do tzv. vydávacej väzby pre potreby justičných orgánov v Taliansku.

Zdroj: Polícia

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Zara
Šéfredaktorka, ktorej vášňou je písanie článkov a starostlivosť o chod magazínu. Nemá problém s akoukoľvek zaujímavou i potupnou témou, pretože žurnalistika je smer, ktorému sa chcela venovať od útleho detstva. Zn.: Vždy v centre diania s očami na stopkách! :)