Pred niekoľkými rokmi ste ho mohli vidieť v populárnej šou Farmár hľadá ženu. Vtedy si tento muž hľadal lásku a svoje nádejné nastávajúce možno ohúril aj priam idylickým rančom. Krásna príroda a spokojné zvieratá. Dnes je však všetko inak. Ranč sa zmenil na hororové miesto, kde by ste sa ani náhodou nechceli ocitnúť!   

Šesťdesiattriročný statkár Ján Fodor sa pred piatimi rokmi mohol hrdiť priam ukážkovým hospodárstvom. Čo sa s týmto poctivcom stalo? Alebo presnejšie: čo sa stalo s jeho farmou v obci Bystrička? Dnes je jediný pohľad na ňu nočnou morou.

Krv, kosti a špina

Na sociálnych sieťach sa objavili šokujúce fotografie. Farma vyzerá ako smetisko. Všade len špina a smrad. No to nie je všetko. Dokonca sa tam povaľujú mŕtvoly!

Uhynuté zvieratá svedkovia opisujú nasledovne:

Zdochnutý kôň, hnijúci medzi ostatnými zvieratami asi tri týždne. Jeho kostru už ohlodala divá zver…

Uhynuté prasa v kaluži vody…

Špina, v ktorej sa doslova topia sliepky a kačice…

Video, ako to dnes vyzerá na statku, si môžete pozrieť TU.

Vraj to nie je pravda…

Farmár Ján Fodor sa však týmto obvineniam bráni:

„Našil to na mňa ten, kto mi ukradol vlečku. To nie sú fotky koňa z mojej farmy. Žiadny tu nie je. Ešte mám pár prasiat, ale s farmou končím, nejde to.“

farmár Ján Fodor

Čo na to polícia?

Hoci sa farmár pred rokmi vyznával zo svojej lásky ku zvieratám, najmä ku koňom a pôsobil dojmom človeka, ktorý miluje svoju prácu, asi to nebude celkom tak…

Fotografie, zverejnené na sociálnej sieti dali podnet polícii, aby situáciu preverila. O spoluprácu požiadali aj odborníkov z oblasti životného prostredia, z regionálnej, veterinárnej a potravinovej správy v Lučenci.

Ján Fodor, podľa informácií portálu Čas.sk, mal už vlani problémy s políciou. Išlo o nezákonné zhromažďovanie odpadu v množstve takmer dvanásť ton! Koncom januára tohto roku voči nemu vzniesli obvinenie z prečinu neoprávneného nakladania s odpadmi.

Zdroj: cas.sk | Foto: depositphotos.com, reality-show.panacek.com