Legendárny spevák Jožo Ráž (66) prekvapil len pred niekoľkými dňami všetkých fanúšikov Elánu, keď na kresťanskej púti na hore Butkov zaspieval v latinčine skladbu Ave Mária. Kým doposiaľ boli Slováci zvyknutí, že hudobník je predovšetkým rocker, aktuálne skladbu vydáva aj ako oficiálny singel!

Pred tridsiatimi rokmi pripravil dlhoročný spolupracovník skupiny Elán Pavol Jursa skladbu Ave Mária, ktorú Jožo Ráž oficiálne odpremiéroval v piatok (27. augusta) počas priameho prenosu podujatia Slovenka roka. „Vtedy som žil dosť búrlivý rockerský život so všetkým, čo k tomu patrí. Necítil som, že by bola vhodná doba na to, aby sme ju zverejnili,“ povedal k singlu Jožo Ráž. „Teraz je situácia veľmi vážna, ba až kritická a mám pocit, že teraz je vhodná doba sa modliť,“ dodal.

Ako prezrádza, text zodpovedá modlitbe Zdravas Mária v latinčine tak, ako je aj v Biblii. „Hudba je veľmi originálna. Vyšlo to krásne, inak to nevieme,“ zhodnotil spevák, ktorý aktuálnu pandemickú situáciu vníma pesimisticky a tvrdí, že momentálne nám neostáva nič iné ako sa modliť. Kým aranžmán skladby pripravil Peter Fambi Farnbauer, kreatívny koncept videoklipu a réžiu mal v rukách Jozef Heriban. Videoklip sa začína venovaním v slovenčine. „Každý nech si vo venovaní nájde to, čo je pre neho dôležité,“ vysvetlil J. Ráž.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Video: YouTube